Jak rozpocząć przygodę z ASG?
Może zacznijmy najpierw od tego czym jest ASG.
AIRSOFT GUN, bo tak brzmi pełna nazwa tego sportu, to repliki broni palnej przeważnie w skali 1:1 strzelające plastikowymi kulkami o gramaturze od 11 do 50 g i o średnicy 6 mm. 

kulki GuarderNajczęściej używane gramatury to kulki 0,20; 0,23; 0,25 i 0,28 g. Renomowane marki kulek, które należy tu wspomnieć (bo na kulkach lepiej nie oszczędzać) to: Guarder, Magpull, G&G, ShootOne. Poza standardowymi kulkami z plastiku dostępne są też ich warianty BIO, czyli kulki biodegradowalne.

Wracając do samych replik, można podzielić je na trzy główne typy, które różnią się od siebie sposobem zasilania:
 
- sprężynowe: model broni, w którym przed każdym wystrzałem trzeba ręcznie naciągnąć sprężynę. Często stosowany w karabinach wyborowych, ze względu na ich precyzje, trwałość i daleki zasięg. Najczęściej kupowane repliki tej kategorii pochodzą od firm: WELL i CYMA.
 
- elektryczne: najczęściej spotykane w trakcie „strzelanek”  na polach airsoftowych. Sprężyna naciągana jest tutaj silnikiem elektrycznym poprzez system przekładni zębatych, czyli GEARBOX. Ten typ replik cechuje się dużym zasięgiem i szybkostrzelnością. Jest to najczęściej spotykana odmiana.
 
- gazowe: typ, w którym kulki wystrzeliwane są przy pomocy gazu umieszczonego w zbiorniku. Tutaj mamy do wyboru dwie opcje: „GREEN GAS” czyli propan lub CO2. Repliki gazowe charakteryzują się zmienną mocą w zależności od warunków użytkowania a do tego trzeba liczyć się ze znacznymi kosztami eksploatacyjnymi z powodu ceny gazu. Tzw. „gazówki” często posiadają system „BLOW BACK”, który poprzez przeznaczenie sporej części gazu zasilającego replikę wprowadza w ruch zamek repliki, zbliżając jej prace jeszcze bardziej do zasady działania broni ostrej. Gazowy typ broni ASG to często spotykany wariant w przypadku broni przybocznej. Najbardziej popularne pistolety ASG to produkty takich firm jak TOKYO MARUI czy KJ WORKS.

AK47

Repliki produkowane są najczęściej z tworzyw sztucznych. akcesoria asg Im droższe, tym więcej znajduje się w nich elementów metalowych, co oczywiście wpływa na jakość wykonania repliki, jej realizm i osiągi. Coraz więcej replik produkowanych jest z systemem „hop-up”. Jest to gumka umieszczona na lufie, która podkręca kulki w celu zwiększenia ich zasięgu oraz celności. Duża część „zabawy” polega na tuningowaniu repliki. Dzisiejszy rynek airsoftowy pozwala nam na wymianę dosłownie każdej części w naszej broni np. sprężyna, która zwiększy moc naszej repliki, silnik elektryczny, który zwiększy
szybkostrzelność, czy też lufa precyzyjna, która zwiększy celność naszych strzałów. Możliwe jest także zamontowanie zewnętrznych akcesoriów ułatwiających nam strzelanki np. kolimator czy luneta. Dostępny jest również szeroki wachlarz farb maskujących, którymi możemy w bardzo prosty sposób przemalować naszą replikę wedle naszego upodobania i zgodnie z używanym przez nas typem kamuflażu.

 

Warto tez pamiętać o ubiorze, tzw. „szpej”. Tutaj również mamy do wyboru przeróżne kombinacje, zaczynając od kamuflażu: UCP, Woodland, Olive Green, poprzez Coyote, Desert, Multicam, polskie moro (WZ 93, WZ 2010), A-Tacs, Balck, kończąc na kroju mundurów: BDU (Battle Dress Uniform), ACU (Army Combat Uniform) czy inne.

Kilka słów należy też poświęcić bezpieczeństwu podczas „strzelanek ASG”. Najważniejsze są okulary bądź gogle ochronne. Ochrona oczu to, to podstawa, bez której nie powinno się pojawiać na „polu walki”. Nawet gdy nie bierzemy udziału w strzelance, a znajdujemy się w pobliżu, okulary cały czas powinny być założone. Ważne są również buty. Obuwie taktyczne musi być wygodne i wytrzymałe. Zazwyczaj na strzelankach mamy trudne i czasami nawet niebezpieczne tereny, które w zwykłych butach byłyby nie do przejścia. Z czasem można się także zaopatrzyć w kamizelkę taktyczną, hełm lub kask, ochraniacze na kolana/łokcie. Coraz częściej spotykane są systemy łącznościowe (radio) PMR, poprzez które zawodnicy drużyny mogą komunikować się między sobą. Dzisiaj producenci akcesoriów ASG dostarczają nam masę nowości, możemy nawet kupić granaty wypełnione kulkami, wybór jest ogromny.

Powstaje coraz więcej grup dyskusyjnych na Facebooku o tematyce ASG, czy też giełdy, sklepy ASG, gdzie można zaopatrzyć się w używaną replikę, akcesoria ASG i zaoszczędzić trochę pieniędzy. Możemy dowiedzieć się tam także o strzelankach odbywających się w okolicy, poznać nowe osoby. Zadaniem naszego sklepu jest spełniać powyższe zadania na terenie naszego miasta. Fani ASG w Bydgoszczy i okolicach znajdą u nas szeroką ofertę obejmującą akcesoria do replik ASG, oporządzenie taktyczne ASG, mundury, farby maskujące, kulki BB, gogle, okulary ASG, i inne. Zapraszamy wszystkich fanów i grupy ASG Bydgoszcz.

Bydgoszcz, podobnie jak inne miasta, to miejsce gdzie strzelanki ASG odbywają się regularnie. Z racji naszego położenia, właśnie tutaj zależy nam na dotarciu do jak najszerszej grupy klientów. Jeśli pojęcie SKLEP ASG BYDGOSZCZ kojarzy się już choć części z Was z nami, wiemy że idziemy w dobrym kierunku. Kolejne artykuły niebawem…

 

Cenniki do pobrania
Wybierz maskowanie

3 color desert6 color deserterdlflecktarnmarpat desertmarpat woodlandmulticamolive greentiger stripeucp deltaucpwoodlandwuestentarnasu galowy A-Tacs FG A-Tacs AridBlack camoCoyote TanUrban

Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Płatności

Paczkomaty InPost
Paczkomaty InPost
Statystyki
Produkty:
285
Kategorie:
44
Nowości:
0
Promocje:
0
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl